پنج‌شنبه, 8 اسفند 1398
  • ساعت : ۹:۳۵:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ 
مدیرعامل آبفای کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
پیش‌بینی تكمیل پروژه آبرسانی شهرستان بهمئی از سد كوثر تا پایان سال جاری

فیض‌الله پاسره در جمع خبرنگاران در خصوص پروژه مهم آبرسانی شهرستان بهمئی از سد کوثر اظهار کرد: در صورت تأمین اعتبار لازم این پروژه تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

  مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح آبرسانی به شهر لیکک و روستاهای حومه با هدف تأمین آب شرب شهر لیکک و روستاهای برای جمعیتی حدود ۷۸ هزار نفر از سد مخزنی کوثر پیش‌بینی‌ شده است.

وی با بیان این که در شهرستان بهمئی سه مجتمع آبرسانی ۵۳ روستا با جمعیتی نزدیک به یک هزار و ۶۰۰ مشترک را پوشش می‌دهد، گفت:  از آب در نظر گرفته در این طرح در سال، سه میلیون متر مکعب برای بخش صنعت و ۵.۵ میلیون متر مکعب برای آشامیدنی خواهد بود.

 مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد به اعتبار مورد نیاز و هزینه شده برای این طرح اشاره کرد و افزود: تاکنون۱۰۷ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح هزینه شده است.

وی با بیان این که خط انتقال آب از سد کوثر به بهمئی به طول ۵۱ کیلومتر در حال اجراست، گفت: تاکنون ۶۱.۵ کیلومتر لوله گذاری، ۶ مخزن با ظرفیت یک هزار و ۹۵۰  متر مکعب، حفر و تجهیز دو حلقه چاه و راه اندازی سه ایستگاه پمپاژ در این طرح صورت گرفته است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.9.0
    V5.3.9.0