سه‌شنبه, 11 بهمن 1401
  • ساعت : ۸:۱۶:۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ 
آب همه مناطق كهگیلویه و بویراحمد پایدار است
برف و یخبندان و البته خاموشی های هفته پیش باعث ایراداتی در آبرسانی به برخی مناطق سردسیری کهگیلویه و بویراحمد شده بود.

به گزارش روابط عمومی آبفا، اسفندیار برخه با اعلام این خبر اظهار داشت: قبل از شروع بارش برف و موج سرما به واسطه اشراف بر هشدارهای هواشناسی، همه مخازن آب در استان پر شد و کلیه نیروهای عملیاتی شرکت در حال آماده باش قرار گرفتند.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان گفت: همه تدابیر و البته نیروهای لازم برای مدیریت شرایط بوجود آمده پیش بینی و در اختیار بود اما حجم شدید برف و بسته شدن برخی مسیرها بعلت بارش ها تا حدود 1 متر و همچنین قطع برق حتی تا دو شبانه روز برق در برخی نقاط موجب مشکلاتی در بحث آبرسانی شد.

برخه گفت: با این وجود اما ضمن استفاده از ژنراتورهای موجود، آبرسانی به نقاط پر جمعیتی که قطعی آب داشتند که تعداد آنها کمتر از انگشتان یک دست هم بود صورت گرفت و به سرعت آبرسانی در این قبیل مناطق، پایدار شد.

وی گفت: در دهستان کاکان  بعلت بارش برف 70 سانتی متری با قطعی آب روبرو شدیم که بلافاصله در کمتر از 24 ساعت و پس از بازگشایی مسیر دسترسی آب این روستای 1200 خانواری نیز وصل شد.

مدیرعامل آبفا گفت: در سایر نقاط نیز به محض وصل شدن جریان برق، آب مناطق پایدار شد و اکنون خوشبختانه آب هیچ منطقه حتی در دور افتاده ترین نقاط استان، قطع نیست.

برخه در پایان از مردم خواست با توجه به پایداری هوای سرد در استان و البته بارش برف در هفته جاری، مردم ضمن حراست از تاسیسات و کنتورهای آب خود، آب ذخیره هم داشته باشند تا در صورت بروز شرایط غیر عادی بتوانند حداقل تا یک یا دو روز آب برای مصرف خود را در اختیار داشته و مدیریت کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0